Druk książek – o czym powinieneś wiedzieć

Ludzie mający talent pisarski bardzo często pragną, aby ich dzieła pojawiły się na półkach wielu osób. Chodzi oczywiście o książki lub tomiki poezji. Prawda jest taka, że bardzo trudno jest się przebić wśród powieściopisarzy, ponieważ jest bardzo duża konkurencja.

Jak wygląda druk książek w Krakowie

druk książekNajtrudniej jest wydać pierwszą książkę. Nie od razu wydawca zgodzi się na wydanie danej książki. Najpierw musi ją dopiero przeczytać, a potem dopiero zastanowić się, czy warto zainwestować w druk książek w Krakowie. Jeżeli jest to dzieło bardzo dobre, to nie ma przeszkód, aby książka została wydana. Jeżeli powieść jest średnia, to niestety będziemy musieli pójść do drukarni i wydrukować ją na własną rękę. Od razu zaznaczam, że drukarnia offsetowa nie jest tanią inwestycja. Należy mieć przy sobie sporą gotówkę. Nie będziemy książki też mogli sprzedać w zwykłej księgarni, ponieważ nie będzie miała wydawnictwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować ją sprzedać przez internet. Drukarnia w Krakowie proponuje różnego rodzaju usługi dla ludzi, którzy chcą skorzystać z drukowania. Można podejść i się zapytać, czy jest szansa na wydrukowanie książek. Zazwyczaj pracownia, w której robiony jest druk katalogów, może jednocześnie wydrukować książki. Nie muszą być wielkoformatowe. Wystarczy zrobić zwyczajny druk, jak do prac dyplomowych i oprawić twardą okładką daną pracę. Musimy się zastanowić nad tym, ile może kosztować takie wydrukowanie. Pamiętajmy, że im więcej książek będziemy wydrukować w drukarni, tym więcej zapłacimy. Czy to się tak naprawdę opłaca? Może lepiej jest poczekać na jakiegoś wydawcę, który zgodzi się na wydanie? Może lepiej jest napisać coś lepszego, a może lepiej jest wydać książki w postaci e-booka? W drukarni robi się głównie druk folderów, zwykłych tekstów, ulotek lub wizytówek. Rzadko kiedy zdarza się, że drukarnię w Krakowie odwiedzają ludzie, którzy chcą wydrukować swoje książki. Podejrzewam, że drukarz chętnie zgodzi się na taką usługę, ponieważ dużo zarobi. Jest to druk wielkonakładowy, więc do tego najlepiej nadaje się wyżej wspomniana drukarnia offsetowa, która robi tego typu usługi. Pamiętajmy, ze im więcej stron, tym wyjdzie drożej. Może więc warto jest zmniejszyć czcionkę, interlinię lub marginesy? Jeżeli chcemy wydrukować książki, to najważniejsze co, zastanówmy się, czy to nam się opłaca.

Oczywiście, jeżeli ktoś się uprze, to ma prawo drukować to, co chce nawet książki. Można to robić dla własnej satysfakcji, dla kariery lub dla popularności. Wszystko zależy od człowieka i jego determinacji.