Formy reklamy zewnętrznej

reklama zewnętrzna

Wiele osób uważa, że ulotki reklamowe oraz katalogi to już przeżytek. Tak naprawdę mało kto je ogląda, a co dopiero, gdyby miałby je czytać! Panuje coraz większe przekonanie, że tego typu reklama jest tylko niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy, ponieważ nie przynosi oczekiwanych korzyści.

Reklama zewnętrzna robi wrażenie

reklama zewnętrznaJeżeli i my jesteśmy tego zdania, warto rozejrzeć się za innymi sposobami reklamy. Być może o wiele lepszym rozwiązaniem będzie reklama zewnętrzna. Ma ona bowiem wiele różnych form. Po pierwsze, możemy zdecydować się na wielki billboard, który umieścimy na szczycie budynku przy ruchliwej ulicy miasta. Oczywiście ma to plusy, ale i minusy. Plus – taki, że taką reklamę zobaczy każdy, a więc zyskujemy możliwość zdobycia nowych klientów. Minus – taki, że za taką powierzchnię reklamową w dobrym miejscu będziemy musieli trochę zapłacić. Wiele zależy także od tego, czy taki billboard będzie naprawdę zwracał na siebie uwagę. Jeżeli nie mamy pomysłu na reklamę wielkoformatową, najlepiej udać się do dobrej agencji reklamowej, która przygotuje dla nas projekt graficzny wraz z hasłem reklamowym. Taka reklama zewnętrzna na pewno zrobi wrażenie. Ale oczywiście billboardy oraz bannery to nie nasza jedyna możliwość. Inną opcją jest reklama mobilna – a więc umieszczona na przykład na naszym samochodzie służbowym. Jeżeli dużo poruszamy się po mieście, odwiedzając naszych klientów biznesowych, jest to dobry pomysł. W ten sposób naszą reklamę zobaczy naprawdę wiele osób.

reklama zewnętrznaW dodatku z takiej reklamy możemy zrezygnować w dowolnym momencie – jest to po prostu trwała i wytrzymała folia z grafiką naklejana na pojazd. Kiedy tylko chcemy, możemy ją ściągnąć i nie zobaczymy żadnych uszkodzeń na karoserii. Bez wątpienia jest to ciekawa opcja. Reklama zewnętrzna może być także… żywa. Możemy zatrudnić osobę, która w reprezentacyjnych barwach naszej firmy będzie rozdawała słodycze w opakowaniach z logo firmy lub skromne gadżety reklamowe przechodzącym osobom. Może też rozdawać balony dla dzieci lub też jakiś nasz produkt, który dopiero co wchodzi na rynek. Wymagać to będzie od nas pewnych pokładów finansowych, jednak efekty zawsze przechodzą najśmielsze oczekiwania. Podsumowując, reklama zewnętrzna ma różne oblicza – i wszystkie są skuteczne.

Jeżeli zatem widzimy, że tradycyjna reklama w gazecie czy w postaci ulotek i katalogów, nie przynosi efektów, lepiej zdecydować się na którąś z form reklamy zewnętrznej. W ten sposób dotrzemy do rzeszy nowych, potencjalnych klientów, którzy jeśli nawet nie skorzystają z naszych usług, to zapamiętają naszą firmę w dobry sposób.