Kiedy warto wybrać spersonalizowane opakowanie?

opakowanie z własnym nadrukiem

Wiele osób nie zwraca wielkiej uwagi na opakowania. Kiedy dostaje prezent to czym prędzej otwiera pudełko by sprawdzić do kryje się w środku. Po odebraniu paczki karton często ląduje w śmieciach lub jest spalany w piecu. Na pewno jedną z przyczyn takich działań jest to, że opakowania po prostu nie są atrakcyjne. Nie interesują nas, chcemy się ich tylko pozbyć.

Małe i niedrogie opakowanie

opakowanie z własnym nadrukiemA gdyby tak prezentowały się zdecydowanie lepiej? Ciekawym rozwiązaniem tego problemu może być tanie opakowanie z własnym nadrukiem. Zwykle jest to opakowanie kartonowe, czyli najbardziej uniwersalne. Można w nim przenosić lekkie i ciężkie rzeczy, małe i duże. Do wyboru są opakowania otwarte, zamykane ( w tym składane z klapką); w różnych kształtach. Czasem są to pudełka o uniwersalnych rozmiarach, czasem są dedykowane konkretnej rzeczy np. pudełka na pizzę. Jak i kiedy zamówić takie opakowanie? Osoba prywatna może je zamówić np. kiedy chce dać prezent bliskiej osobie. Oczywiście główną rolę odgrywa sam podarunek, co jednak nie znaczy, ze trzeba go byle jak zapakować. Zamiast wybierać zwykłą torebkę można pokusić się o spersonalizowane pudełko, które przewiąże się potem kokardką. Na pudełku można umieścić ogólny napis np. ,,Wszystkiego najlepszego”, jak i coś bardziej osobistego np. ,,Dla najlepszej żony”.

opakowanie z własnym nadrukiemPersonalizacja może dotyczyć także wyboru koloru opakowania np. romantyczna czerwień na Walentynki, czy wzoru np. płatki śniegu na prezent wigilijny. Takie opakowanie z pewnością przyciągnie uwagę każdej osoby obdarowanej. Jednak spersonalizowane opakowania to także świetna opcja dla firm. Dzięki temu mogą się one wyróżnić na tle konkurencji. Na kartonie umieści się nazwę i logo firmy, ciekawe hasło reklamowe, czy nawet grafiki. Odbierając paczkę klient od razu będzie wiedział skąd ona przyszła. Również pracownikom firmy można dawać prezenty w firmowym opakowaniu np. na Boże Narodzenie. Zamiast zwykłej przywieszki, czy naklejki można stworzyć niepowtarzalne pudełko. Opakowania z własnym nadrukiem chętnie wybierają również lokale gastronomiczne sprzedające dania na wynos, jak również cukiernie.Na górnej części opakowania (zwykle na klapce) umieszcza się logo firmy.

Reasumując, atrakcyjne, intrygujące opakowanie na prezent, czy towar z pewnością jest ciekawą opcją, którą warto rozważyć. Nie kosztują one dużo, a można je ciekawie zaprojektować, tak by przykuwały wzrok. Z pewnością zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy powinni sprawdzić ofertę producentów opakowań, tak by wybrać coś najbardziej odpowiedniego.