Rodzaje opakowań kartonowych

Jeżeli chodzi o branżę spedycyjną, najczęściej wykorzystywanym w tej właśnie branży rodzajem opakowania, okazują się być te kartonowe. Wynika to z wielu różnego rodzaju zalet, którymi tego rodzaju opakowania dysponują. Jedną z bardziej istotnych, niewątpliwie jest fakt, że są one niezwykle zróżnicowane pod względem różnego rodzaju ich parametrów. Jednym z częściej wykorzystywanych rodzajów takich właśnie kartonów, są bez wątpienia te, które nazywane są najczęściej fasonowymi.

Opakowania kartonowe i ich rodzaje

opakowanie z własnym nadrukiemTego rodzaju kartony, wyróżniają się przede wszystkim sposobem ich produkcji, który jest oparty o ich wykrawanie z pomocą odpowiedniego wykrojnika. Taki sposób produkcji powoduje, że opakowania typu fasonowego, mogą być najbardziej dostosowywane pod względem ich rozmiarów, do oczekiwań danej firmy spedycyjnej. Można w ich przypadku dostosowywać swobodnie zarówno wysokość, jak też i szerokość takich właśnie, kartonowych opakowań. Cechą wyróżniającą jeżeli chodzi o ten właśnie rodzaj opakowań kartonowych jest niewątpliwie fakt, że najczęściej w ich przypadku zastosowane są podwójne ścianki. Dzięki temu, okazują się być one zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia, jak również i zgniatanie. Jeżeli chodzi o trwałe pudełka kartonowe na wymiar, z pewnością nie można zapominać o kartonach wyposażonych w automatyczne dno. Dzięki nim, możliwa jest przede wszystkim oszczędność przestrzeni magazynowej, która jest konieczna do gromadzenia towaru. Ten rodzaj kartonów, bardzo często wyposażony jest również w specjalny pasek klejący, dzięki któremu nie tylko pakowanie, ale również zaklejanie takiego właśnie pudełka, okazuje się być znacznie prostsze i zdecydowanie mniej problematyczne.

opakowanie z własnym nadrukiemInnym rodzajem takich właśnie opakowań, które zostały wykonane z kartonu, mogą być tak zwane pudełka kartonowe zwrotne. Ten ich rodzaj, jest zazwyczaj wyposażony w bardzo praktyczny, podwójny pasek klejący. Dzięki niemu, gdy klient dojdzie do wniosku, że chce zwrócić zamówiony towar, będzie mógł to zrobić korzystając z tego samego pudełka, w którym otrzymał zakupiony towar. Opakowania kartonowe, wraz z biegiem czasu stają się coraz bardziej popularne i powszechnie stosowane w wielu różnych branżach, działających w branży spedycyjnej. Użycie tego rodzaju opakowań, z jednej strony pozwala na znaczne przyśpieszenie procesu koniecznego do przygotowywania danego towaru do wysyłki. Opakowania wykonane z kartonu, są również doskonałym, i w wielu przypadkach najlepszym wyjściem, jeśli chodzi o ochronę wysyłanych towarów, przed jego uszkodzeniem.