Szablony allegro – jak się je projektuje?

Szablony allegro

Portale aukcyjne są jednymi z najbardziej popularnych stron internetowych. Za ich pośrednictwem możemy kupować nie tylko rzeczy używane od prywatnych sprzedawców, ale również nowe przedmioty prosto od producenta, a wszystko to w dużo bardziej korzystnych cenach, niż w sklepie stacjonarnym, czy na mniejszych internetowych sklepach.

Szablony allegro – jak się projektuje?

Szablony allegroDlatego też wiele osób zaczyna porzucać sklepy stacjonarne, na rzecz portali aukcyjnych. Dają nam one dodatkowo wiele innych możliwości. Jeśli sprzedajemy nasze przedmioty na takich portalach to możemy dodać do nich szablony allegro. Jest to rodzaj ramki czy obrazka, który pojawia się zamiast standardowego opisu produktu. Możemy do niego dodać zdjęcia, adres firmy, hasło reklamowe czy tym podobne rzeczy. Jak się projektuje takie szablony allegro? Przede wszystkim jest to projektowanie graficzne, tak jak projektowanie ulotek. Ważne jest rozmieszczenie wszelkich informacji, tak by najważniejsze z nich były najlepiej widoczne. Do tego warto jest wykonać selekcję obrazków, jakie można dać na takie szablony allegro. Zaprojektowanie takich szablonów wykonuje się najlepiej w programach graficznych. Wtedy najłatwiej się wszystko umieszcza na takich szablonów. Pamiętajmy, że w edytorach graficznych jest możliwość wstawiania pól tekstowych. Na początku warto jest przygotować się do pracy. Takie szablony allegro powinny mieć umieszczone wszystkie informacje podstawowe dotyczące produktów na środkowej części szablonu, natomiast reklamy i wiadomości firmowe znajdują się po lewej stronie lub na górze. Dzięki temu każdy będzie wiedział gdzie może znaleźć informacje jakie są mu potrzebne. Często takie szablony są zbyt kolorowe, i bogate w obrazki, przez co trudno jest zobaczyć to co jest naprawdę ważne. Powinno nas raczej inspirować projektowanie wizytówek, które polega na pokazaniu minimum informacji w sposób jak najbardziej czytelny i atrakcyjny. Szablony allegro są łatwe do wykonania, ponieważ każdy potrafi narysować w programie graficznym kilka figur geometrycznych, a potem dodać do nich krótki napis.

Mamy możliwość zmieniania kolorów, czcionek, i wielkości, dzięki czemu możemy dopasować nasze szablony allegro do naszych potrzeb. Każdy szablon na allegro będzie zatem nieco inny. Potem taki projekt graficzny zapisujemy w odpowiednim pliku i wstawiamy na nasz profil użytkownika portalu aukcyjnego. Podsumowując, szablony allegro są łatwe do zaprojektowania, więc każdy z nas może uatrakcyjnić swoje aukcje dzięki nim. Na pewno warto o nie zadbać.