Tworzę strony i aplikację internetowe

http://www.yarmobile.com

Od kiedy pamiętam interesowałam się informatyką. Może to nie jest oczywisty wybór zawodu dla dziewczyny, ale wolałam rozkładać myszki komputerowe na czynniki pierwsze, grać w gry komputerowe, poznawać tajniki programów do grafiki komputerowej.

Czy tworzenie aplikacji internetowych jest fajnym zajęciem?

Aplikacje internetoweNie interesowały mnie zabawy lalkami, gotowanie, ani malowanie paznokci. Zatem tworzenie stron internetowych to było zajęcie idealne dla mnie. Dzięki temu mogłam spełniać się zawodowo, robić to co lubię i w czym jestem dobra, a także spokojnie żyć ze swojej pensji. Zaczynałam tworzyć swoje pierwsze strony internetowe jeszcze w gimnazjum. Wiadomo, ze nie było to żadne dzieło sztuki, tylko proste strony z użyciem HTML-a, ale i tak byłam z siebie bardzo dumna, kiedy taka strona działała. W końcu nie każdy w tym wieku umie robić coś więcej, niż tylko przeglądać gotowe strony internetowe. W końcu jeszcze kiedy byłam na studiach informatycznych we Wrocławiu, projektowanie stron stało się moją pracą. W tygodniu chodziłam na zajęcia i uczyłam się, a w weekendy przyjmowałam zlecenia na wykonywaniem stron internetowych. Obecnie rozszerzyłam nawet nieco działalność i razem z moją koleżanką wykonujemy aplikacje internetowe dla różnych firm. Moja praca nadal mnie pasjonuje i satysfakcjonuje i mam nadzieję, ze zawsze tak będzie i projektowanie stron nigdy mi się nie znudzi. W końcu każde zlecenie to coś innego, inne wymagania, inna grafika, inna firma, zatem praktycznie nie ma mowy o tym, żeby dwa zlecenia były do siebie podobne. Nawet jeśli dwie osoby sprzedające pompy ciepła przyjdą do mnie z propozycją zrobienia aplikacji internetowej to każda z nich będzie miała inne wytyczne, inne potrzeby, starała się dotrzeć do różnych grup docelowych.

Zatem wszystkie strony internetowe się od siebie różnią, bo nawet jeśli mają podobną grafikę i ich menu, ułożenie produktów na stronie, wyszukiwarka, czy kategorie będą się od siebie różniły.