Zalety i wady toreb papierowych

torby papierowe

Papier to surowiec, który cały czas ewoluuje. Od początku wynalezienia papieru stał się on materiałem piśmienniczym, między innymi do pisania i przepisywania. Później nastał też druk i po dziś dzień możemy czytać swoje ulubione książki, czy gazety informacyjne. Z czasem stał się on surowcem jeszcze bardziej wszechstronnym — dlatego nikogo nie zdziwią chyba drukowane torby papierowe.

Jakie mają zalety i wady?

torba zakupowaNa rynku dostępnych jest wiele rodzai i modeli toreb papierowych. Różne są również możliwości ich zastosowania. Producent toreb papierowych stawia na ekologię i to jest właśnie największa zaleta tych toreb. To przekłada się na pozytywny odbiór społeczeństwa, teraz co druga osoba stara się być eko i zamiast foliowej torby na zakupy wybierze, tą z materiału bądź papierową. Wielu klientów oczekuje od sprzedawców, że dostanie swoje produkty właśnie w formie papierowej — powód jest prosty, troska o środowisko. Kolejną zaletą jest ich stosunkowo tani wyrób i to, że są doskonałą reklamą firmy. Można powiedzieć, że to dwa w jednym. Łączą w sobie funkcjonalność i reklamę. Wiele firm decyduje się również na ręczne nanoszenie wzorów i napisów na torby — to bardzo modny w ostatnim czasie sposób gdzie można wyróżnić się spośród konkurencji, wymaga jednak poświęcenia sporej ilości czasu i wymaga dokładności.

torby papieroweTorby papierowe zyskały obecnie miano ekskluzywnych produktów, które wpływają pozytywnie na wizerunek każdej firmy. Torby papierowe są również bardzo wytrzymałe, dzięki temu można w nich przenosić bardzo ciężkie zakupy i to nie jeden raz. Torba papierowa praktycznie całkowicie wyparła z rynku plastikowe reklamówki nie tylko ze względu na ograniczenie produkcji plastiku, ale również ze względu na mało estetyczny wygląd. Dzisiejsze torby papierowe, mogą być: kolorowe, posiadać logo, cytaty i hasła promujące, obrazki czy zdjęcia. A w ostatnim czasie papierowy torby to coraz częstszy hit na opakowania do prezentów pod choinkę, z powodzeniem zastąpiły zwykły papier. Z wad, do których można się przyczepić to, to, że nie nadają się do prania, jeśli raz się zabrudzą, nie da się już ich wyczyścić. W tym wypadku lepszy jest odpowiednik bawełnianych toreb.

Wzrost świadomości na temat ekologii stale rośnie, dlatego coraz częściej osób stawia na torby papierowe niż “foliówki”. Wykonane są one z takich materiałów, by podczas spalania nie wydzielać niebezpiecznych substancji. Ponadto torby te podlegają szybkiemu rozkładowi biodegradacji. Posiadają bardzo dużo zalet, a do wad nie sposób się przyczepiać. To artykuły naprawdę dobre jakościowo i powodzeniem zastępują niektóre gadżety w promocji firmy.